Wielokanałowość pozwoli Ci stworzyć potencjał e-sklepu!

Wielokanałowość, czyli omnichannel to rozwiązanie które coraz częściej wprowadzają wielkie sieci handlowe, jednak może być także z powodzeniem zastosowane w mniejszych e-sklepach. Na pewno pomogą w tym narzędzia automatyzacji marketingu. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego, jak wielokanałowe podejście pozwoli stworzyć potencjał e-sklepu. Przeczytaj go koniecznie!

Mobilny klient

Zacznijmy od tego, że podstawą we wprowadzaniu omnichanel w e-sklepie jest dostosowanie kanałów wykorzystujących internet do obsługi przez urządzenia mobilne. Należy zastosować technologię responsywną (RWD) lub stworzyć specjalną aplikację sklepu. Jest to niezwykle ważne, ponieważ zgodnie z wynikami opublikowanymi w raporcie „E-commerce w Polsce 2015”, smartfon do celów zakupowych wykorzystuje już 37 procent klientów sklepów internetowych, a z wykorzystaniem tabletu kupuje 24 procent z nich. Przez cały czas konsumenci wyszukują informacje i opinie o produktach, sprawdzają najlepsze oferty na telefonach i tabletach i często kończą zakupy korzystając z komputera, czasem dodatkowo idą do innego sklepu stacjonarnego, aby dokładnie obejrzeć produkt. Ponadto, dodatkową zachętą do dostosowania strony do obsługi przez urządzenia mobilne powinien być też fakt, że Google promuje serwisy, które są przystosowane do pracy na wszystkich urządzeniach wyższą pozycją w wynikach wyszukiwania. A to może przełożyć się na większą liczbę gości strony i lepszą sprzedaż.

Zadbaj o wygodę konsumenta

Pamiętajmy o tym, że użytkownik musi mieć możliwość wyboru tego kanału kontaktu, który najbardziej mu odpowiada. Generalnie, w praktyce sprowadza się to do tego, że właściciel sklepu powinien zapewnić konsumentowi możliwość skorzystania zarówno ze strony internetowej, jak i poczty elektronicznej, infolinii, aplikacji na urządzenia mobilne, mediów społecznościowych, a także z tradycyjnych punktów handlowych (jeśli je posiada). Na pewno jest to opłacalne, bo jak pokazuje raport Forrester Reasearch aż 48 procent detalistów, którzy postawili na omnichannel, odnotowało wzrost przychodów.

O czym warto pamiętać wprowadzając wielokanałowość?

Zdecydowanie podstawą jest spójność oferty i informacji o produktach we wszystkich kanałach, zarówno sprzedaży, jak i obsługi klienta. W związku z tym, cena produktu i jego opis powinny być takie same w każdym medium, z którego korzysta e-sklep. Tyczy się to też informacji o sklepie i jego identyfikacji wizualnej. Ważne jest również, zadbanie o to, by przechodzenie między kanałami było proste i intuicyjne. Według raportu PWC „Klient w cyfrowym świecie” aż 47 procent badanych wskazywało na to, że w zakupach przeszkadzała im zbyt długa i skomplikowana zmiana kanału.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 801 254 445

E-mail: kontakt@burningchords.pl Adres: ul. Rzeźnicza 16, Wrocław

 

Strona poświęcona szeroko pojętej tematyce e-handlu. Poradnik na temat bezpieczeństwa płatności internetowych, jego rodzajów i tego, które z metod są najlepsze.