Jak odnieść sukces ze swoim e-biznesem?

W dobie cyfryzacji otaczającej rzeczywistości, naturalnym krokiem wydaje się przeniesienie naszej konsumenckiej aktywności do sieci. Coraz częściej i chętniej kupujemy przez Internet, co niejednokrotnie wiąże się z większą wygodą i atrakcyjniejszą ceną. W ten sposób zyskujemy więcej czasu do namysłu i porównania cen tak, że z łatwością możemy kupić upragniony prezent dla bliskiej osoby. Wirtualne kupowanie stworzyło nowe możliwości dla przedsiębiorców, którzy otwierają swoje e-sklepy oferując łatwy dostęp do towarów z całego świata. Podpowiadamy, jak prowadzić swój e-biznes, aby zyskał grono zaufanych klientów.

Rosnąca z dnia na dzień grupa e-konsumentów sprawia, że e-biznes zmienia się na korzyść klienta. Ostra konkurencja sprawiła, że e-przedsiębiorcy muszą brać pod uwagę rosnące wymagania użytkowników. Ich niezadowolenie z jakości obsługi to w zasadzie wyrok śmierci dla e-sklepu. Warto zatem popracować nad swoją dotychczasową witryną i odrobinę ją zmodyfikować tak, aby przyciągała więcej klientów.

O czym warto pamiętać?
Przede wszystkim o tym, żeby nie ukrywać przed klientami żadnych dodatkowych kosztów. Konsument, który to zauważy, nie tylko nie skorzysta więcej z oferty danego sklepu, ale również podzieli się negatywną opinią z innymi internautami. Ważne zatem, aby cena towaru i dostawy były od razu jasno zakomunikowane. Dodatkowo dostawa nie powinna być zbyt droga. W przeciwnym razie konsument będzie wolał iść do sklepu stacjonarnego. Warto również mieć na uwadze opinie swoich klientów. Otóż spora ich część deklaruje, że częściej kupowałaby przez Internet, gdyby jakość sprzedawanych produktów była wyższa, obsługa klienta lepsza a samo korzystanie z e-sklepów prostsze. Równie ważne są detale, ponieważ badania pokazują, że znaczna część konsumentów opuszcza stronę, jeśli będzie ładować się dłużej niż 3 sekundy. Internauci chętniej wybierają sklepy, które oferują szeroki wachlarz metod płatności online, gwarantując przy tym wysoki poziom bezpieczeństwa transakcji. E-sklep może to zaoferować wyłącznie korzystając z usług pośrednika płatności online, który dysponuje szeroką gamą różnych sposobów realizacji transakcji oraz posiada wszelkie wymagane certyfikaty bezpieczeństwa. Niewątpliwie na plus działa współpraca ze znanym i popularnym pośrednikiem, jak np. Dotpay, co w potencjalnych klientach wzbudza poczucie zaufania i bezpieczeństwa.

Zadbaj o dobrą rekomendację
Prowadząc swój e-sklep możesz zaangażować swoich klientów w program rekomendacyjny. Gra jest warta świeczki tym bardziej, że według badań aż 30% sprzedaży dokonywanych jest właśnie dzięki rekomendacji. Możesz zatem poprosić osobę kupującą o wystawienie krótkiej recenzji nabytego produktu. Najlepiej jeśli skłonisz klienta do wystawienia opinii poprzez udzielenie rabatu lub zaproszenie do wzięcia udziału w konkursie.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 801 254 445

E-mail: kontakt@burningchords.pl Adres: ul. Rzeźnicza 16, Wrocław

 

Strona poświęcona szeroko pojętej tematyce e-handlu. Poradnik na temat bezpieczeństwa płatności internetowych, jego rodzajów i tego, które z metod są najlepsze.