Wybór bramki płatności online - poradnik

Wybór odpowiedniego operatora płatności online to jeden z podstawowych kluczy do sukcesu przedsiębiorstw działających w branży e-commerce. Dzięki odpowiedniej bramce płatności możemy zoptymalizować cały proces zapłaty za towary i zagwarantować klientom, że ich zakupy będą nie tylko wygodne oraz szybkie, ale i bezpieczne.

Dlaczego warto dobrze przemyśleć wybór bramki?

Zarządzanie wpływającymi płatnościami wcale nie jest łatwe. Początkujący sprzedawcy raczej nie mają z tym problemu, gdyż zamówień jest niewiele, a działalność sklepu dopiero się rozkręca. Jednak w miarę jej rozwoju zamówień przybywa, a operator, który pozwoli nam w prosty sposób zarządzać płatnościami jest na wagę złota. Jest to szczególnie ważne, gdy nasze wpłaty pochodzą z różnych stron albo, gdy zdecydowaliśmy się na obsługę transakcji w zagranicznych walutach. Zaoferowanie klientom szybkich płatności, również za pośrednictwem urządzeń mobilnych, pozwoli na dynamiczny rozwój naszego sklepu.

Na co zwrócić uwagę wybierając bramkę płatności?

Wybierając bramkę kierujmy się ilością udostępnianych przez operatora kanałów i metod płatności. Im szerszy wybór zaproponujemy klientom, tym lepiej. Klienci sklepów internetowych posiadają jasno określone preferencje, jeżeli chodzi o sposób płacenia za zakupy. Są w stanie porzucić koszyk z zakupami, jeżeli na liście proponowanych metod płatności nie znajdą swojego ulubionego sposobu.

Kolejnym istotnym czynnikiem jest możliwość realizacji transakcji za pomocą urządzeń mobilnych. Coraz więcej osób chce korzystać z tego rodzaju rozwiązań. Standardem staje się również powoli sprzedaż w kanałach omnichanel i multichanel. Klienci sklepów internetowych bardzo chętnie wykorzystują także możliwość rozpoczęcia transakcji w trybie offline, a dokończenia jej online.

Niezwykle ważnym aspektem jest bezpieczeństwo transakcji dokonywanych w sieci. Dlatego decydując się na konkretnego operatora zwróćmy uwagę na posiadane przez niego certyfikaty bezpieczeństwa. Warto wiedzieć, że w Polsce standardy płatności wyznacza Komisja Nadzoru Finansowego, a każdy operator powinien postępować w zgodzie z tymi standardami.

Nie bez znaczenia jest również możliwość szybkiego i sprawnego zintegrowania bramki z platformą sprzedażową. Możemy o to zadbać już na etapie wyboru platformy. Opcja automatycznego włączania płatności online ułatwi nam późniejszą integrację strony z szybkimi płatnościami. 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 801 254 445

E-mail: kontakt@burningchords.pl Adres: ul. Rzeźnicza 16, Wrocław

 

Strona poświęcona szeroko pojętej tematyce e-handlu. Poradnik na temat bezpieczeństwa płatności internetowych, jego rodzajów i tego, które z metod są najlepsze.