Użycie kart płatniczych w Internecie - jak to działa?

Wszelkie karty kredytowe i debetowe wydawane przez banki w Polsce nie są bezpiecznym instrumentem dla graczy zakładów bukmacherskich w obliczu polskiej ustawy hazardowej. Chodzi oto, że transakcje z tych kart zostawiają ślady na polskich kontach bankowych i mogą być wykorzystane przeciwko graczowi przez polskie organy celne lub podatkowe. Poniżej znajdziesz krótki artykuł, dotyczący tego jak wygląda użycie kart płatniczych w Polsce. Przeczytaj go koniecznie!

Karta kredytowa

Zacznijmy od tego, że karta kredytowa to karta płatnicza, którą wydaje bank przyznając jej posiadaczowi możliwość skorzystania z kredytu do kwoty przyznanego na karcie limitu. Pamiętajmy o tym, że wszystkie płatności dokonane kartą kredytową zmniejszają kwotę dostępnego limitu na karcie. Oczywiście do wydania karty kredytowej zwykle nie trzeba zakładać konta w banku i standardowo co miesiąc klient może otrzymywać wyciąg z dokonanych transakcji wraz z informacjami dotyczącymi spłaty. Bardzo często rezygnuje się z niego, żeby zmniejszyć koszty utrzymania karty kredytowej, korzystając z logowania się przez internet na konto bankowe, gdzie można sprawdzić wszystkie transakcje. Poza tym limit związany z kartą kredytową jest oprocentowany, ale już prawie każdy bank wyznacza okres, w którym klient nic nie zapłaci za korzystanie. Zwykle transakcje kartą kredytową należy uregulować do 25-go dnia kolejnego miesiąca. Innymi słowy oznacza to, że klient może mieć aż 55 dni wolnych od odsetek.

Karty debetowe

Jeżeli chodzi o kartę debetową to jest ona kartą płatniczą wydawaną do konta bankowego, jednak musisz posiadać środki na koncie, żeby z niej skorzystać. Chodzi oto, że tworzy ona blokadę środków na twoim koncie w momencie dokonania transakcji. Takie blokady środków są rozliczane najczęściej przez 2-3 dni robocze. Zwykle kwota blokady nie może przekroczyć stanu środków dostępnych na koncie posiadacza karty. Na szczęście większość kart debetowych umożliwia płatność w internecie. Jednak do płatności w internecie oprócz nr karty i danych posiadacza wymagany jest numer CVV, który znajdziemy na odwrocie karty. Ponadto niektóre banki dla bezpieczeństwa płatności kartą w internecie autoryzują transakcje wysyłając SMS z kodem.

Karty płatnicze w zakładach bukmacherskich

Zazwyczaj opłaty za depozyt kartą kredytową czy debetową u bukmacherów to zwykle 2-3%. Są też tacy bukmacherzy, którzy nie pobierają opłat za wpłaty/wypłaty kartą płatniczą - jest to bardzo przydatne narzędzie, jako zastrzyk funduszy w zakładach bukmacherskich. Chodzi oto, że płacąc kartą płatniczą u firm bukmacherskich możemy zostać poproszeni podczas weryfikacji o przesłanie skanu/zdjęcia obu stron karty płatniczej.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 801 254 445

E-mail: kontakt@burningchords.pl Adres: ul. Rzeźnicza 16, Wrocław

 

Strona poświęcona szeroko pojętej tematyce e-handlu. Poradnik na temat bezpieczeństwa płatności internetowych, jego rodzajów i tego, które z metod są najlepsze.