Na czym polegają płatności internetowe?

W dzisiejszych czasach możliwość wykonywania przelewów internetowych znacznie ułatwia i przyspiesza zakupy w sklepach internetowych i portalach aukcyjnych. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący płatności online. Przeczytaj go koniecznie!

Płatności online, czyli ułatwienie zakupów w sklepach internetowych

Zacznijmy od tego, że ogólny schemat przelewu wygląda następująco: należy zalogować się do konta bankowego na stronie internetowej banku wprowadzić wszystkie dane kontrahenta, tytuł przelewu (nazwa przedmiotu lub numer aukcji) oraz najważniejsze informacje: numer konta i kwotę przelewu, na końcu akceptujemy transakcję. Natomiast jeśli sprzedawca posiada konto w tym samym banku co my to pieniądze trafiają na jego konto w kilka chwil, jeśli w innym to czas realizacji transakcji może się wydłużyć do nawet kilku dni, co opóźni dostawę zamówionych rzeczy.

Płatności Pay-U

Na pewno Pay-U jest to świetne narzędzie dla konsumenta, ale pytanie: co ze sprzedawcą? No cóż, sprzedawca od każdej transakcji opłaca niewielką prowizję, jednak w zamian zyskuje dużo wygodniejsze zarządzanie płatnościami. Dodatkowo dochodzi aspekt psychologiczny, im bardziej sprzedawca uprości procedurę zakupów, tym więcej pieniędzy zostawimy w sklepie internetowym. Ważne jest także to, że dokonywanie płatności on-line za pośrednictwem usługodawców takich jak Pay-U znacznie ułatwi nam odzyskanie pieniędzy od nieuczciwych sprzedawców, jednak takie sytuację zdarzają się obecnie niezwykle rzadko.

Allegro

Trzeba przyznać, że zdecydowanie łatwiejszym i szybszym sposobem jest skorzystanie z płatności on-line oferowanych przez takich usługodawców jak Pay-U na platformie Allegro, czy przelewy24. Chodzi oto, że dzięki temu systemowi płatności nie musimy mozolnie wpisywać wszystkich danych sprzedającego, eliminuje to ryzyko pomyłki. Zwykle platformy płatności działają na zasadzie automatycznego generowania formularza przelewu dla naszego banku. W związku z tym, jedyne co my musimy zrobić to zatwierdzić operację naszym tokenem, SMS-em, lub kodem ze zdrapki. I tym oto sposobem robienie zakupów w internecie sprowadza się do wyboru przedmiotu i zatwierdzeniu wykonania przelewu. Poza tym, opcjonalnie jeśli posiadamy kartę płatniczą możemy ją wybrać jako środek płatniczy i autoryzować przelew podając dane z karty.

Przelewy24

Obecnie płatności on-line są sporym udogodnieniem dla obu stron transakcji. Sprzedawca, posiada wirtualne konto w każdym z obsługiwanych banków. Nasza płatność jest rejestrowana i w ciągu kilku minut dostajemy informacje o tym, że sprzedawca otrzymał zapłatę. Wtedy zamówione rzeczy są od razu wysyłane i na drugi dzień otwieramy pudełko z naszym wymarzonym laptopem.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 801 254 445

E-mail: kontakt@burningchords.pl Adres: ul. Rzeźnicza 16, Wrocław

 

Strona poświęcona szeroko pojętej tematyce e-handlu. Poradnik na temat bezpieczeństwa płatności internetowych, jego rodzajów i tego, które z metod są najlepsze.