Jak robić zakupy i płacić bezpiecznie w Internecie?

Obecnie zakupy w Internecie wciąż zyskują zwolenników, ponieważ za klientami przemawia oszczędność czasu, wygoda i bezpieczeństwo. W końcu nie musisz wychodzić z domu i szukać bankomatu, gdyż teraz za zakupy online możesz płacić kartą, a cała procedura sprowadza się do zaledwie kilku kliknięć. Poniżej znajdziesz krótki artykuł, dotyczący tego na czym polega płatność kartą przez Internet. Przeczytaj go koniecznie!

Procedura nie jest skomplikowana i zamyka się w 3 krokach

Zacznijmy od tego, że podczas regulowania należności w e-sklepie wybierz kartę jako metodę płatności. Gdy to zrobisz to uzupełnij dane karty wpisując je w przeznaczonym do tego formularzu. Po czym wpisz numer karty oraz jej datę ważności. Tutaj najczęściej bank prosi o podanie kodu CVV2/CVC2. Są to ostatnie trzy cyfry, które znajdują się na odwrocie karty przy pasku podpisu. Następnie zatwierdź transakcję i czekaj na odpowiedź centrum rozliczeniowego. Wtedy agent rozliczeniowy (jak PayU) autoryzuje kartę - sprawdza jej autentyczność, ważność i poprawność danych. Oczywiście wszystko odbywa się automatycznie, a po weryfikacji bank obciąża kartę na wybraną kwotę a agent przekazuje ją odbiorcy. Na szczęście transakcje dokonywane w ten sposób są bardzo szybkie i bezpieczne, ale mało osób wie, że w sieci honoruje się zarówno karty kredytowe jak i zwykłe, debetowe.

Chargeback

Warto wspomnieć także o tym, że regulowanie należności online za pomocą karty płatniczej, to jedyna metoda e-płatności, która chroniona jest procedurą chargeback. Otóż mechanizm ten jest gwarantem bezpieczeństwa przy zawieraniu transakcji internetowych. Przede wszystkim pozwala on odzyskać pieniądze w przypadku, gdy nie otrzymasz opłaconego przedmiotu albo usług lub będą one niezgodne z przedstawioną wcześniej ofertą. Musisz wiedzieć, że w takim przypadku to bank zobowiązany jest do zwrotu pieniędzy na twoje konto. Poza tym możesz korzystać z tej procedury za każdym razem, gdy coś pójdzie nie po twojej myśli, nawet, jeśli biuro podróży, w którym masz opłaconą wycieczkę ogłosi upadłość. Dlatego warto o tym pamiętać.

Bezpieczeństwo

Teraz każda transakcja internetowa musi przebiegać bezpiecznie dlatego banki i agenci rozliczeniowi stosują najróżniejsze metody, aby zabezpieczyć twoje środki i poufne dane. Zazwyczaj transmisja danych powinna odbywać się w bezpiecznym połączeniu za pośrednictwem protokołu SSL, który ma zapewnić najwyższy standard uwierzytelniania tożsamości. Dlatego też upewnij się, że adres formularza z danymi zawiera protokół „https://” zamiast „http://”. W pasku adresu lub w lewym, dolnym rogu strony powinien pojawić się symbol zamkniętej kłódki - wtedy twoje dane są chronione przed dostępem osób trzecich.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 801 254 445

E-mail: kontakt@burningchords.pl Adres: ul. Rzeźnicza 16, Wrocław

 

Strona poświęcona szeroko pojętej tematyce e-handlu. Poradnik na temat bezpieczeństwa płatności internetowych, jego rodzajów i tego, które z metod są najlepsze.