Czym są portfele internetowe?

Zazwyczaj portfele internetowe są lepszym rozwiązaniem dla graczy zakładów niż konta bankowe, ponieważ pozwalają szybko przelać pieniądze do/od bukmachera i wypłacić je tanio w bankomacie. Ale co najważniejsze, bez nakazu sądu nie udostępniają informacji o kliencie organom ścigania. Poniżej znajdziesz krótki artykuł, dotyczący tego, czym są portfele internetowe i jak działają. Przeczytaj go koniecznie!

Co to jest portfel internetowy?

Zacznijmy od tego, że portfele internetowe to system płatności służący do elektronicznego przelewania pieniędzy. Generalnie jest to coś jak konto bankowe za granicą w języku polskim, tylko bez gwarancji funduszu bankowego, a Twoim loginem jest email. Przede wszystkim, dzięki portfelowi internetowemu możesz zasilić natychmiast konto bukmacherskie/pokerowe/kasynowe, zapłacić na aukcji internetowej (np. na eBay.com) czy wypłacić pieniądze w dowolnym bankomacie. Takie wirtualne płatności powstały, gdyż rozliczenia między osobami fizycznymi były utrudnione, a przelewy i czeki działają opieszale. Często nie można było rozliczyć się za pomocą karty kredytowej z inną osobą fizyczną, a koszty rozliczeń były bardzo wysokie. Warto wspomnieć także o tym,że liderem na rynku portfeli internetowych jest Skrill i wielu graczy korzysta z niego z przyzwyczajenia (najpierw założyli tam konto gdy NETeller jeszcze się nie liczył).

Czy mogę wypłacić pieniądze zaraz po wpłaceniu?

Zwykle, w większości bukmacherów trzeba zagrać przynajmniej za wysokość depozytu, aby te środki były możliwe do wypłaty bez prowizji. Jednak warunki wypłaty powinny być doprecyzowane w regulaminie bukmachera, ponieważ bez tego ograniczenia gracze wpłacaliby i wypłacali za często, a bukmacher od każdej transakcji płaci prowizję, mimo iż nie obciąża nią gracza.

Wpłaciłem jedną metodą depozytu. Czy mogę wypłacić inną?

Z powodu polityki przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy, metoda którą wpłacono środki, jest używana również do wypłat. Natomiast inna metoda wypłaty może być zwykle dostępna, jeśli wypłaci się tyle ile się wpłaciło do bukmachera. Oczywiście, zależnie od regulaminu bukmachera, nadwyżka może być czasami wypłacona inną metodą. Jednak restrykcje dotyczą szczególnie pierszej wpłaty/wypłaty.

Czy mogę mieć jakieś problemy z wypłatą moich środków?

Raczej nie powinieneś mieć takich problemów, jeśli nie złamałeś regulaminu bukmachera/bonusu i zapisujesz się do renomowanych bukmacherów z odpowiednio wysokim rankingiem SBR (min. ocena B-). Zazwyczaj, po zamknięciu interesu, bukmacher wysyła emaile do klientów o zawieszeniu działalności z informacją jak/czy można odzyskać środki. Niestety z odzyskaniem w praktyce bywa różnie, także powinniście wziąć to pod uwagę.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 801 254 445

E-mail: kontakt@burningchords.pl Adres: ul. Rzeźnicza 16, Wrocław

 

Strona poświęcona szeroko pojętej tematyce e-handlu. Poradnik na temat bezpieczeństwa płatności internetowych, jego rodzajów i tego, które z metod są najlepsze.