Bezpiecznie, szybko i tanio - płatności online w pigułce cz. 2

Wszystkie płatności dokonywane za pośrednictwem sieci łączy z pewnością szybkość i wygoda przeprowadzania transakcji. Jednak mówiąc o płatnościach online, możemy mieć na myśli różne metody zapłaty za zakupione produkty lub usługi. Oto najpopularniejsze z nich:

Płatności gotówkowe

Bezgotówkowy transfer środków finansowych. Głównie w ten sposób kojarzą nam się płatności w sieci. Okazuje się jednak, że duża część z nich to właśnie płatności gotówkowe. Cieszą się one ogromną popularnością i zaufaniem wśród osób kupujących w sklepach internetowych. Aby dokonać płatności gotówkowej przez Internet, wystarczy zaznaczyć opcję tradycyjnego przelewu, jako formy płatności i wydrukować potrzebny blankiet. Będziemy musieli udać się z nim na pocztę lub do banku, gdzie dokonamy wpłaty odpowiedniej kwoty gotówki. Nie wszystkie osoby posiadają jeszcze konta bankowe, a dzięki tego rodzaju płatnościom wszyscy mogą korzystać z szerokiej oferty sklepów internetowych.

Szybkie przelewy internetowe

W porównaniu do tradycyjnych płatności gotówkowych, dużo szybszą formą płatności są tzw. szybkie przelewy internetowe. Dokonujemy ich po zalogowaniu się do systemu bankowości elektronicznej banku, w którym posiadamy konto. Tam w formularzu przelewu wpisujemy dane wygenerowane przez sklep m.in. numer rachunku odbiorcy, jego dane oraz kwotę. Następnie zatwierdzamy transakcję używając jednorazowego kodu. Przelewy internetowe doskonale sprawdzają się w momencie, gdy zależy nam na szybkim tempie transakcji.

Szybkie płatności internetowe

Jeszcze szybsze transakcje zapewniają klientom sklepów internetowych szybkie płatności online, przeprowadzane za pośrednictwem specjalnych firm zajmujących się transferem środków pieniężnych. Najbardziej znani w Polsce pośrednicy płatności internetowych to PayU oraz DotPay. Wybierając tę metodę płatności zostajemy automatycznie przekierowani na stronę wskazanego banku. Finalizacja transakcji następuje po zalogowaniu się do systemu bankowości elektronicznej. System wygeneruje odpowiedni formularz i uzupełni za nas potrzebne dane. W ten sposób ryzyko popełnienia jakiegokolwiek błędu zostaje zminimalizowane, a nas omija wypełnianie poszczególnych pól formularza. Po dokonaniu autoryzacji i zatwierdzeniu transakcji system wysyła wiadomość o dokonaniu wpłaty zarówno do kupującego, jak i do sprzedającego. Dzięki temu realizacja zamówienia może rozpocząć się zanim jeszcze pieniądze dotrą na konto sklepu. Poza wygodą i szybkością tego typu transakcji, przemawia za nimi również wysoki poziom bezpieczeństwa. 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 801 254 445

E-mail: kontakt@burningchords.pl Adres: ul. Rzeźnicza 16, Wrocław

 

Strona poświęcona szeroko pojętej tematyce e-handlu. Poradnik na temat bezpieczeństwa płatności internetowych, jego rodzajów i tego, które z metod są najlepsze.