Bezpiecznie, szybko i tanio - płatności online w pigułce cz. 1

Ogromna wygoda oraz szybkość transakcji to cechy płatności online, które sprawiają, że coraz więcej osób dokonujących zakupów w sklepach internetowych sięga po ten sposób regulacji swoich zobowiązań. W pierwszej części naszego artykułu przedstawimy podstawowe aspekty e-płatności.

Płacimy za zakupy w sklepach online

Oczywiście płatności internetowe nie są wyłącznie domeną sklepów internetowych. Jednak to właśnie podczas zakupów za pośrednictwem sieci spotykamy się z nimi najczęściej. Przez internet jesteśmy w stanie kupić dziś dosłownie wszystko. Książki, kosmetyki, ubrania, sprzęt elektroniczny to zaledwie część asortymentu dostępnego w sklepach internetowych. Pokochaliśmy zakupy w sieci, bo dają nam możliwość nabycia interesujących nas artykułów, w atrakcyjnych cenach i w bardzo łatwy oraz szybki sposób. Właściciele sklepów online starają się jak najbardziej uprościć cały proces zakupów w sieci. Stąd bardzo szeroki wachlarz form płatności.

Do najpopularniejszych należą płatności online. Powodów nie trzeba długo szukać. E-płatności oznaczają dla klientów ogromny komfort. Nie potrzebne są żadne formalności, wypełnianie blankietu przelewu oraz wizyta w banku lub placówce pocztowej. Od momentu zatwierdzenia zamówienia do realizacji płatności dzieli nas kilka kliknięć. Dzięki nowoczesnym systemom płatności otrzymujemy potwierdzenie dokonania zapłaty. Nie musimy, więc zastanawiać się czy transakcja została zrealizowana. Informacje zwrotną otrzymuje również sprzedawca, który może natychmiast przystąpić do realizacji zamówienia.

Płatności elektroniczne. Same plusy.

W płatnościach elektronicznych trudno dopatrzeć się jakichkolwiek wad. Plusów jest natomiast wiele. Największą zaletą e-płatności jest tempo przekazywania środków finansowych. Wszystko odbywa się niemal błyskawicznie. Klienci, dla których szybkość dokonywania transakcji jest najważniejsza, zawsze wybiorą płatność za pośrednictwem sieci. Komfort dokonywania płatności do kolejny plus płatności elektronicznych. Klienci sklepów internetowych nie są skłoni do podejmowania zbędnych kroków i czynności, które można ominąć. Jeżeli sklep nie gwarantuje im wygodnych zakupów, nie zastanawiają się długo i wybierają inny. Płatności w sieci przy zachowaniu pewnych podstawowych zasad mogą być również bardzo bezpieczne. Sklepy internetowe przykładają obecnie ogromną wagę różnego rodzaju zabezpieczeń transakcji.

W kolejnej części naszego przewodnika po płatnościach internetowych zaprezentujemy najbardziej popularne metody płatności wykorzystywane w sieci. 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 801 254 445

E-mail: kontakt@burningchords.pl Adres: ul. Rzeźnicza 16, Wrocław

 

Strona poświęcona szeroko pojętej tematyce e-handlu. Poradnik na temat bezpieczeństwa płatności internetowych, jego rodzajów i tego, które z metod są najlepsze.