Nowe zasady bezpieczeństwa przy płatności przez Internet, które powinieneś znać!

Niestety cyberprzestępcy nie ustają w wysiłkach tworząc nowe i bardzo często skuteczne sposoby pozwalające włamać się na konto bankowe i dokonać kradzieży pieniędzy. Poniżej znajdziesz krótki artykuł, dotyczący tego, jak ustrzec swój majątek przed cyberatakiem. Przeczytaj go koniecznie!

Podnieś bezpieczeństwo transakcji

Zacznijmy od tego, że wiarygodne instytucje płatnicze obsługą miliony transakcji finansowych dziennie. W związku z tym za pomocą analizy statystycznej danych są w stanie skutecznie wykrywać potencjalne próby wyłudzeń, a każde takie działanie poprawia szansę na rozszyfrowanie schematu ewentualnego oszustwa oraz efektywne unieszkodliwianie działań podejmowanych przez cyberprzestępców. Instytucje płatni każdego dnia przeprowadzają dziesiątki tysięcy transakcji, zbierając ogromne ilości danych i informacji. Właśnie dzięki temu są w stanie wykrywać wzorce pojawiające się przy próbach wyłudzeń i skutecznie im przeciwdziałać. Idealnym przykładem jest próba obciążenia karty na niską kwotę, następnie na kwotę dużo wyższą - jest to częsty sposób badania możliwości dokonania oszustwa. Dlatego nie powinniśmy ignorować podejrzanych obciążeń, nawet jeśli ich kwota jest niewielka

Sprawdź zaufane instytucje płatnicze

Zazwyczaj instytucje płatnicze to podmioty oferujące usługi finansowe, w tym przede wszystkim banki, agencje rozliczeniowe oraz inne, licencjonowane podmioty. Warto wspomnieć o tym, że ich rejestr prowadzi Komisja Nadzoru Finansowego, która weryfikuje czy akredytowana firma spełnia wszystkie, surowe wymagania bezpieczeństwa. Co więcej, obecność takiego podmiotu w rejestrze dostawców usług płatniczych można w każdej chwili sprawdzić w wyszukiwarce dostępnej na stronie internetowej Komisji Nadzoru Finansowego. Ponadto można prześledzić rejestr licencjonowanych Agentów Rozliczeniowych prowadzony przez Narodowy Bank Polski. W związku z tym, jeżeli firma znajduje się na listach, możemy być spokojni o nasze środki finansowe.

Zweryfikuj wiarygodność pośrednika

Trzeba przyznać, że kiedyś by sprawdzić wiarygodność instytucji płatniczej wystarczyło zweryfikować adres strony WWW. Po prostu, jeżeli zaczynał się od HTTPS i zawierał znak kłódki, czuliśmy się bezpieczni. Jednak dziś taka weryfikacja to zbyt mało, ponieważ podszywanie się pod instytucje płatnicze to bardzo częsty sposób na wyłudzenie pieniędzy od nieświadomego internauty. Niestety, ale normą stały się oszustwa polegające na wykorzystaniu adresów typu: https://nazwa-banku.pl-oszukana-domena.com, do których certyfikat został poprawnie wystawiony, ale dla firmy innej niż bank. Dlatego zawsze należy sprawdzać adres strony i klikać w kłódkę, by weryfikować komu komunikat został wystawiony.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 801 254 445

E-mail: kontakt@burningchords.pl Adres: ul. Rzeźnicza 16, Wrocław

 

Strona poświęcona szeroko pojętej tematyce e-handlu. Poradnik na temat bezpieczeństwa płatności internetowych, jego rodzajów i tego, które z metod są najlepsze.