Homepay - jak działają ich zasady bezpieczeństwa?

Portal Homepay zapewnia Państwu bezpieczeństwo najwyższej jakości gwarantując szyfrowane połączenie SSL, politykę prywatności i politykę ciasteczek „cookies”. Swoim partnerom portal gwarantuje bezpieczeństwo zgromadzonych środków dzięki nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego nad Homepay. Natomiast klientom, gwarantuje otrzymanie zwrotu pieniędzy w przypadku braku otrzymania towaru lub usługi dzięki Gwarancji Homepay. Poniżej znajdziesz krótki artykuł, dotyczący zasad bezpieczeństwa panujących na portalu Homepay. Przeczytaj go koniecznie!

Ochrona danych przesyłanych drogą elektroniczną

Zacznijmy od tego, że szyfrowane połączenie SSL zapewnia ochronę danych przesyłanych drogą elektroniczną. To właśnie dzięki temu certyfikatowi nikt nie ma możliwości przechwycenia danych poufnych przekazanych za pośrednictwem strony internetowej. Co najważniejsze użytkownicy łączący się z taką stroną mają 100% pewność, że łączą się z właściwą stroną internetową nie próbującą wyciągnąć dane użytkowników w celach niezgodnych z prawem bądź na korzyść osób trzecich. Ponadto, w systemie płatności Homepay wykorzystywany jest jeden z najbardziej znanych na świecie certyfikatów SSL firmy GeoTrust, Inc. Musisz wiedzieć, że Certyfikaty GeoTrust są rozpoznawane przez 99% przeglądarek internetowych, a rozpoznać można to w sposób taki, że adres na który weszliśmy rozpoczyna się od https://. oraz na dole bądź górze przeglądarki pojawiła się zamknięta kłódka oznaczające pełne bezpieczeństwo Twoich danych.

Certyfikat SSL GeoTrust

Poza tym, w systemie Homepay nie są przechowywanie żadne informacje dotyczące dostępu do kont bankowych użytkowników, a do każdego z banków logujemy się bezpośrednio ze strony banku. Chodzi oto, że system płatności Homepay jedynie pośredniczy w ustaleniu wpłacanej kwoty oraz podstawowych informacji o osobie wpłacającej. Warto wspomnieć także o tym, że Homepay posiada Certyfikat Rzetelności Krajowego Rejestru Długów i od 09-12-2010 r. nieprzerwanie uczestniczy w tym programie. Udostępniamy szereg informacji świadczących o naszej wiarygodności.

Homepay

Jest to popularny polski serwis obsługujący płatności internetowe. Jednak jak poinformował portal niebezpiecznik.pl, przez jakiś czas istniał problem z resetowaniem hasła na jego stronie. W sytuacji, gdy użytkownik platformy zapomniał swojego hasła, to homepay.pl podsyłał mu hasło tymczasowe, które składało się z sześciu liter. To tymczasowe hasło było jednakowe dla wielu zapominalskich użytkowników serwisu. Ten błąd mógł doprowadzić do przejęcia konta w serwisie.
Jednak według specjalistów z niebezpiecznika, to wcale nie taka prosta sprawa, choć dla chcącego nigdy nic trudnego.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 801 254 445

E-mail: kontakt@burningchords.pl Adres: ul. Rzeźnicza 16, Wrocław

 

Strona poświęcona szeroko pojętej tematyce e-handlu. Poradnik na temat bezpieczeństwa płatności internetowych, jego rodzajów i tego, które z metod są najlepsze.